شرکت تولیدی پارس‌ جلفا بزرگترین تولیدکننده و تأمین‌کننده لوازم شبکه کابل‌های مسی و فیبر نوری و سایر تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه مخابرات در ایران است.

شرکت پارس جلفا، پس از چندین سال فعالیت به عنوان مشاور فنی شرکت Raychem در ایران، در سال 1372 با اساسنامه‌ای جدید و تأسیس کارخانه‌هایی در ایران، فعالیت تولیدی خود را تحت لیسانس شرکت Raychem آغاز نمود.

شرکت پارس جلفا از ابتدای تأسیس، دو هدف را به طور همزمان دنبال نموده است. از یک سو این شرکت تلاش داشته تا با تولید  و تامین تجهیزات Passive و Active مخابراتی در بهبود سیستم شبکه مخابراتی کشور پیشرو و نوآور باشد.

از سوی دیگر شرکت پارس جلفا با عضویت در سندیکای مخابرات ایران همواره بر حفظ کیفیت محصولات خود تاکید داشته و با جدیت تمام استاندارد کالای عرضه‌شده در ایران را در حد استاندارد جهانی نگاه داشته است.

کارخانه‌های شرکت پارس جلفا در شهر صنعتی البرز قزوین و خیابان اتحاد تهران میزان تولید خود را در زمینه ترمینال‌های IDC، فیوز برقگیر، مفصل، سرکابل، AC to DC Converter ، تجهیزات Pair Gain، Optical Splitter، Rack Indoor & Outdoor، OCDF، تجهیزات Power و انواع شلف، کیس و نمایشگر آلارم جهت تجهیزات Ring Generator،IPDSLAM، SDH، PDH، DC-DC Converter و تجهیزات GPON محصولات شرکت به بیش از 400 هزار عدد در سال رسانده است. همچنین این شرکت توانسته با راه‌اندازی و پشتیبانی بیش از 800 هزار پورت Voice و 450 هزار پورت Data و ایجاد ارتباط بین مراکز مختلف تلفنی استان‌های کشور در شمار شرکت‌های تأمین‌کننده ملزومات مخابراتی قرار بگیرد.

شایان ‌ذکر است شرکت پارس جلفا با داشتن آزمایشگاه‌هایی مجهز در محل کارخانه‌های‌ شرکت (کارخانه پارس جلفا در شهر صنعتی البرز قزوین و کارخانه پارس جلفا در خیابان اتحاد تهران) جهت بازدید مسئولین محترم و انجام تمامی تست‌های استاندارد مخابراتی، شرایط لازم را مهیا کرده است.